Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Witamy na stronie zarządcy narodowej sieci linii kolejowych w Polsce, dedykowanej Światowym Dniom Młodzieży Kraków 2016. 

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje dotyczące podróżowania koleją po Polsce. Dzięki Portalowi Pasażera sprawnie i szybko sprawdzisz rozkład jazdy pociągów pasażerskich wszystkich przewoźników w Polsce. 

Na przygotowanej przez nas mapie możesz sprawdzić czasy przejazdów pociągów z największych miast Polski do Krakowa.

Zachęcamy również do ściągnięcia aplikacji mobilnej „Kolej na Polskę”, dzięki której dowiesz się, gdzie znajdują się najpiękniejsze zabytki kolejnictwa i jakie są atrakcje turystyczne w ich pobliżu. 

Strona zawiera także informacje dla osób niepełnosprawnych. Dowiesz się, jak przygotowana jest infrastruktura
i udogodnienia na peronach dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. 

Kolej na Polskę

„Kolej na Polskę” to publikacja, która pozwala odkryć najpiękniejsze zabytki kolejnictwa i atrakcje turystyczne w ich pobliżu. To 17 bardzo dobrych pomysłów na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także niepowtarzalna wyprawa wśród nadmorskich miejscowości i tętniących życiem miast, górskich kolejowych szlaków i dawnych lokomotyw.

Każdy z siedemnastu rozdziałów jest bogato ilustrowany i uzupełniony mapami. Opisano w nich bardzo dużo miejsc – miast, miasteczek, muzeów, kolei wąskotorowych i najładniejszych miejsc związanych z koleją. W każdym rozdziale jest także mapa z symbolicznie zaznaczonymi atrakcjami. Jak w każdym przewodniku wydawnictwa Pascal, tak i tutaj nie zabrakło praktycznych informacji o bazie hotelowej i gastronomicznej. Przewodnik „Kolej na Polskę” prowadzi czytelnika od Pomorza przez Żuławy, Kaszuby i Mazury. Przedstawia centrum Polski z licznymi zabytkami kolejowymi oraz opisami dworców i przystanków Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Na ścianie zachodniej pokazuje linię Sulechów – Wolsztyn – Luboń i atrakcje wolsztyńskiej parowozowni, a na południu barwnie opisuje m.in. Kolej Śląsko-Czeską, Śląską Kolej Górską, Magistralę Podsudecką i linię Chabówka – Nowy Sącz, ze znanym skansenem i odrestaurowanymi dworcami. Dalej podróż wiedzie na szlak Wąskotorowej Kolei Przeworsk – Dynów i kończy się w Bieszczadach, gdzie znaleźć można wiele atrakcji wykorzystujących infrastrukturę kolejową. 

Aby pobrać przewodnik z App Store i Google Play należy zainstalować aplikację Pascal. Publikacja w aplikacji, dzięki nowoczesnej technologii nie traci nic ze swojej atrakcyjnej, oryginalnej formy – niemożliwej do odwzorowania w zwykłych plikach epub lub mobi. Zyskuje także względem wersji papierowej możliwością błyskawicznej nawigacji.

Zapraszamy w podróż z „Kolej na Polskę”.